من در شهر مشهد در یک خانواده متوسط و پرجمعیت متولد شدم. پدرم کتابخانه خوبی داشت و کتاب خواندن را از او به ارث بردم. در سنین پایین از دبستان ، عشق به خواندن در من شکل گرفت و تا امروز بزرگترین لذت من در زندگی مطالعه است. در کودکی عاشق کلمات بودم  و معجزه چسبیدن کلمات به هم و معنی دار شدن آن ها در قالب جمله را می دیدم. من هر کاغذپاره ای را می خواندم حتی اگر روزنامه دور گوشت چرخ کرده بود. انگار از همان کودکی سایه ادبیات فارسی بر سرم بود. چه حس خوشایندی بود و هست. من خود را خیلی خوشبخت می دانم که زبانم فارسی است. من با این زبان به معدن ادبیات فارسی دست یافتم، ادبیاتی که ستایش گر زندگی، عشق ورزی و مهربانی است. در پرتو سالها با ادبیات زیستن، به دریافت های جالبی از جهان رسیده ام، زندگی ساده ای دارم و از هر گونه آشوب و هیاهو پرهیز می کنم. تنها هیاهوی من شعفی درونی است که از همراهی با بزرگانی چون مولانا و عطار و …نصیبم می شود. موسیقی بر من بسیار تاثیر دارد. سیزده سال است که گیاهخوارم و به حقوق حیوانات باور دارم. عاشقانه زیستن بزرگترین مرام من در زندگی است.

من عاشق یاد گرفتن و یاد دادن هستم. از سال 1373 تا امروز حدود سی سال است که بدون وقفه خود آموزش دیده و به دیگران آموخته ام.

  • آغاز تحصیلات دانشگاهی از سال 1371
  • تحصیل در رشته ادبیات فارسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
  • تدریس در دانشگاه
  • ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی روان شناسی عمومی، و نیز کارشناسی ارشد روان شناسی مثبت گرا
  • تدریس در مراکز مختلف آموزشی در مشهد از سال 1373
  • آموزش در شیراز، فسا، بیرجند و نیز به مدت دو سال در دانشگاه دولتی ارمنستان
  • چاپ کتاب فرهنگ نظامی پژوهی را در سال 1391 در انتشارات علمی و فرهنگی
  • کارهای پژوهشی شامل چاپ سی مقاله علمی پژوهشی، چهل مقاله در همایش های معتبر، راهنمایی و مشاوره ده ها پایان نامه
  • انجام سخنرانی ها و کارگاه های علمی و ادبی با رویکرد روان شناسی در ایران و ارمنستان

ـــــــــــــــ

در حال حاضر استاد دانشگاه هستم و نیز مدیریت موسسه جان روشن را بر عهده دارم. هدف این موسسه داشتن سلامت روان در کنار کسب موفقیت های اجتماعی است و به این منظور از روش های مختلف مانند ارائه رایگان مقاله، پادگست، ویدیو، آموزش مجازی و نیز برگزاری کارگاه های حضوری بهره می برد.

ــــــــــــــــــــ

در این سایت چه مطالبی از ادبیات و روان شناسی برای شما مفید خواهد بود؟

آن چه من از ادبیات فارسی درک و دریافت می کنم. بخش هایی است که الهام بخش، آموزنده و زندگی ساز است و احتمالا برای شما هم مفید و راهگشا باشد. به نظر من روان شناسی هم تنها علمی برای دانستن نظریات و رویکردهای مختلف در این باره نیست؛ بلکه با آموزه هایی از این دست نیز می توانیم بهتر به شناخت خودمان دست پیدا کنیم تا بهترین نسخه مخصوص خودمان برای زندگی در این جهان را دریافت کنیم. یک ماجراجویی جالب در خودمان و شاید دیگرانی که بر زندگی ما سایه افکنده اند؛ که البته به صبوری و تلاش فراوان احتیاج دارد و در واقع به ما کمک می کند تا مهارت هایی را به دست آوریم برای مدیریت بهتر احساسات و موفقیت در ارتباط بهتر با خود و دیگران. در این سایت مطالبی از این دست در دو وادی ادبیات و روانشناسی را ملاحظه خواهید نمود. امیدم این هست که محتوای این سایت به مخاطبان کمک کند تا مسیر رشد و یادگیری را به شکل بهتری طی کنند.

باور من این است که ادبیات برای ساختن جامعه ای بهتر به وجود آمده است و تلفیق ادبیات و روان شناسی می تواند در خودشناسی و توسعه فردی بسیار مفید باشد. این سایت با چنین اهدافی به وجود آمده است